top of page

SLUŽBY PŘI PRODEJI NEMOVITOSTI

Jestliže chcete prodat byt či dům za co nejlepší cenu, je potřeba věnovat tomu odpovídající úsilí. Klíčovou součástí prodeje je správně cílený a perfektně zpracovaný realitní marketing.

Musíte v co nejvíce zájemcích vyvolat pocit "TOHLE MUSÍ BÝT MOJE"

Zvládnete to sami?

Technicky vzato, prodat nemovitost pravděpodobně sami s pomocí právníka zvládnete.

Ale získáte ty nejlepší podmínky? Pokud se domníváte že ano, nemusíte číst dál.

Pokud si ale chcete být 100% jistí, ukážu Vám, jak můžeme společně dotáhnout prodej k Vaší plné spokojenosti.

Podívejte se na ukázky mé práce

FINAL PLAKETA.png

1. Úvodní schůzka, představy o prodeji

 

Vaše potřeby

Nejdůležitějším, ale často opomíjeným krokem, je ujasnění si, čeho jako prodávající chcete dosáhnout - Proč prodáváte? Jak rychle potřebujete mít peníze k dispozici? Je pro Vás důležitější cena nebo rychlost? To jsou zcela zásadní otázky, na které musíme společně najít odpověď, abychom mohli správně zvolit strategii.

Průběh prodeje

Projdeme společně celý postup prodeje, abyste věděli co můžete očekávat a na co se připravit. Probereme společně i možnosti, jak z prodeje získat co nejlepší podmínky, jaké alternativy máme z pohledu přípravy nemovitosti na prodej, atd.

Dostanete také k dispozici návrh Smlouvy o zprostředkování, abyste se s ním mohli v klidu dostatečně seznámit.

nabídkové vše.JPG

2. Stanovení cílů, tvorba marketingové strategie

 

Analýza prodejní ceny​

Poté co získáme dostatečné informace o Vaší nemovitosti a Vašich cílech pro Vás připravíme analýzu prodejní ceny - zde čerpáme z rozsáhlých databází podobných nemovitostí v odpovídajícím okolí a jejich aktuálních i historických nabídkových a realizovaných cen. Na základě této analýzy stanovíme cenová pásma v závislosti na požadované rychlosti prodeje, abychom byli schopni získat co nejlepší cenu.

Strategický marketingový plán

Dle typu Vaší nemovitosti, analýzy ceny a Vašich potřeb navrhneme marketingový plán jak dosáhnout co nejlepších podmínek prodeje. Úspěšný prodej se dnes neobejde bez propracované strategie využití jednotlivých digitálních kanálů. Tato strategie zásadním způsobem ovlivňuje úspěch celé transakce.

Odsouhlasení spolupráce

Pokud Vám představený plán a navržený způsob spolupráce budou dávat smysl, podepíšeme společně Smlouvu o zprostředkování a pustíme se do práce. Ve smlouvě vždy najdete konkrétní závazky toho, co v rámci přípravy a samotného prodeje ode mě a mého týmu můžete očekávat. V případě nedodržení této domluvy máte vždy možnost od zprostředkovatelské smlouvy odstoupit bez jakýchkoliv penalizací.

3. Prezentace nemovitosti

 

Příprava nemovitosti

Estetický dojem je při prodeji nemovitosti rozhodující - v řadě případů se tak v zájmu lepší ceny nebo rychlosti prodeje vyplatí investovat menší částky do drobných oprav, vymalování, vyklizení, atd. Pokud se na tom dohodneme, všechny tyto práce zorganizujeme a zařídíme.

Homestaging

V něterých případech je nutné udělat pro dobrý dojem více. V takovém případě přichází na řadu homestaging, který dokáže i zanedbanější byt přeměnit na oku lahodící interiér. Pokud to bude potřeba, dovezeme klidně i nábytek, dekorace, květiny - cokoliv co pomůže prodeji. 

Homestaging 1.jpg

4. Realitní marketing

 

Profesionální fotografie

Pořízení fotek profesionální technikou a s profesionálním post-processingem je samozřejmost. První dojem v tomto případě prostě rozhoduje. V případě větších nemovitostí dokážeme vytvořit i virtuální prohlídku vytvořenou ve specializovém softwaru, kde si může kupující "projít" nemovitost poprvé sám i z domova.

Videoprohlídka

Video je většinou makléřů zatím stále nedoceněné, v našem případě však často naprosto klíčové. Nemovitosti s videoprohlídkou mají na realitních serverech násobně vyšší zájem ze strany kupujících než pouhé fotoprezentace. Díky tomu také vyzdvihneme mnohem lépe přednosti nemovitosti a v kupujícím vyvoláme pozitivní emoce již před osobní návštěvou, což opět vede k rychlejšímu prodeji.

3D scan nemovitosti - virtuální prohlídka

Jestli něčím opravdu chcete upoutat pozornost, jsou to 3D virtuální prohlídky. Nechte zájemce náhlednout do interiéru z pohodlí jejich domova. Když k tomu přidáte ještě 3D brýle, zážitek je kompletní.

Webové stránky nemovitosti

Vlastní webová prezentace nemovitosti rozhodně nepředstavuje pouze duplicitu k inzertním serverům. Umožňuje uvést mnohem více detailů k nemovitosti, ale také se dozvíme skrze webové analytické nástroje mnohem více detailů o zájemcích které nemovitost zaujala. Díky tomu pak můžeme dále uzpůsobovat marketingovou strategii a lépe ji cílit na ty správné zájemce

Prezentace na sociálních sítích

Jsou tam všichni a my tam musíme být také - existuje spousta specializovaných skupin, kde lidé hledají a nabízejí nemovitosti. Sociální sítě jsou navíc ideálním místem, kde může zájemce dát vědět svému okolí, že se mu něco líbí a virálně rozšířit např. video s nemovitostí.

Placená propagace na FB a YouTube

Díky analytickým a propagačním nástrojům dokážeme spolehlivě zacílit na uživatele, kteří představují ideální cílovou skupinu pro Vaši nemovitost - a to i na ty, kteří pořizování nového bydlení teprve zvažují. Takto předběhnete všechny ostatní nabídky a zajistíte si nejlepšího možného kupce. Ať už prodáváte velký rodinný dům za Prahou, startovací byt pro mladý pár, nebo třeba investiční byt poblíž kancelářských center. Každou nemovitost dostaneme k těm správným lidem, pro které je určená.

Inzerce na realitních serverech

Inzertní servery stále představují první místo, kam se kupující dívají, když se rozhodnou kupovat nemovitost. A nevyplatí se na tom šetřit. Celkem inzerát vyvěsíme na cca 20 portálů, včetně některých specializovaných. Navíc zajistíme, abyste byli neustále vidět na předních pozicích u těch nejnavštěvovanějších.

Propagace v okolí nemovitosti

Řada zájemců narazí na svůj budoucí byt "náhodou" při obhlídce jiných nabídek a jejich okolí. Proto pro nemovitosti připravujeme i reklamní poutače umístěné přímo na fasádu nemovitostí, aby se každý v okolí o nabídce dozvěděl. U nás jsou ale navíc vždy připravené na míru konkrétní nemovitosti včetně její specifikace.

maxresdefault.jpg

Podívejte se na ukázky mé práce

5. Prohlídky se zájemci

 

Prohlídky

Na prohlídkách se často láme chleba. Máme jich za sebou spoustu a pracujeme s kupujícími tak, aby se s nemovitostí na místě sžil a my zjistili co nejvíce o jejich potřebách a představách. Jen tak mu dokážeme pomoct se správně rozhodnout a jeho zájem utvrdit. Prohlídky s kupujícím proto realizujeme nejraději bez Vaší přítomnosti. Jednak tím šetříme Váš čas, a za druhé i kvůli vyšší úspěšnosti - kupující se na místě jednodušeji uvolní a nechá na sebe působit emoce a představy o svém budoucím domě či bytě.

6. Právnická džungle

 

Rezervace nemovitosti

Pokud najdeme toho správného zájemce, sepisujeme s ním trojstrannou rezervační smlouvu. Tím obě strany stvrdí svůj zájem o převod vlastnictví nemovitosti. Vše za jasně daným podmínek a termínů.

Další potenciání zájemce si však pro případ nenadálých komplikací nadále držíme v záloze a pracujeme s nimi.

Kupní smlouva a úschova

Od okamžiku rezervování nemovitosti běží dohodnutá lhůta, během níž zájemce doladí financování nemovitosti, připraví se úvěrové a zástavní smlouvy a dohodne se podpis smlouvy kupní. Veškeré právní kroky zajištujeme ve spolupráci s advokátní kanceláří, čímž garantujeme bezoproblémové dokončení celé transakce. To vše včetně pojištěné advokátní úschovy, případně dle Vašeho přání připravíme úschovu notářskou či bankovní. 

7. Dokončení převodu

 

Převod nemovitosti

Po odsouhlasení znění kupní smlouvy a podepsání úvěrové smlouvy kupujícím přistoupíme k podpisu kupní smlouvy a zástavní smlouvy. Ty pak kupující doloží své bance pro čerpání částky kupní ceny. Jakmile je celá částka složená do úschovy, doručíme dokumenty na katastrální úřad, zaplatíme kolky a dohlédneme na zápis zástavního a vlastnického práva.

Po provedení zápisů na katastru se domluvíme na předání nemovitosti novému majiteli

Výplata úschovy

Po předání nemovitosti zajistíme ještě co nejrychleji doložení nového listu vlastnictví a vyrozumění o provedení vkladu (posílá katastrální úřad), aby bylo možné uvolnit částku z úschovy.

 

Poté se již můžete těšit na výplatu kupní ceny na Váš účet.

Kontakt

Dává mi to smysl, mám zájem o spolupráci

Díky za zprávu!

(+420) 604 274 505

  • White Facebook Icon

Nebo mi napište na FB

bottom of page